Emisja JS8 – Bydgoska Grupa Radiowa na testach… :-)

Ponieważ BYGRA Day 3 już w najbliższą sobotę 2 lutego: 🙂

http://bygra.ampr.org/2019/01/27/bygra-day-3-zapraszamy-sobota-2-lutego/

trwa szlifowanie technik słabych sygnałów, a szczególnie emisji JS8 i programu JS8Call. 🙂

http://js8call.com/

Podczas dzisiejszych testów wspaniale bawili się: Edward SP2JP, Marcin SP2SJ, Sławomir SP2ST, Andrzej SQ2FRB, Grzegorz SQ2RBY. Zapominalscy mają czego żałować…

Jak zawsze, analizy i komentarze odbywały się na „Bygrowej” częstotliwości 144,575 MHz FM DCS 654, a wizualizacja i wnioskowania w aplikacji Hanguots.

Dzisiejszego wieczoru próby przechodziły w paśmie 20m na częstotliwości 14,078 MHz USB DATA-U. Mieliśmy cały fragment pasma do dyspozycji. 🙂

Z doświadczenia zebranego podczas Winter Field Day 2019 🙂

http://bygra.ampr.org/2019/01/26/bgr-w-terenie-winter-field-day-2019/
wynikało, że pasmo 20m może się sprawdzić w łącznościach z wykorzystaniem technik słabych sygnałów nawet na bardzo bliskich dystansach, praktycznie o każdej porze.

Tę cechę nowej emisji JS8 zapewne będą wykorzystywać w przyszłości /kiedy wreszcie JS8 się oficjalnie narodzi, 🙂 a program JS8Call zostanie udostępniony wszystkim krótkofalowcom 🙂 / sieci łączności kryzysowej.

Kluczowe znaczenie dla łączności awaryjnej będzie też mieć wbudowany w program JS8Call moduł APRS, który pozwala na bardzo dokładne raportowanie pozycji stacji terenowych. Funkcję IGate, w której uczestniczą wszystkie stacje pracujące na danym paśmie, należy uznać za jeden z największych walorów programu JS8Call. Bardzo silna emisja JS8 otworzyła szacowny APRS na wszystkie pasma. Testy powiązania JS8, APRS, poczty mailowej i SMS zapowiadają się bardzo obiecująco.

APRS

JS8Call

Zapraszamy do wspólnych testów wszystkich krótkofalowców. 🙂 🙂

Do zobaczenia na wodospadzie programu JS8Call ! 🙂